Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Úvod
Zájezdy
Přednášky
Další nabídky
Před odletem
Encyklopedie
Blog
O nás
Odkazy
Kontakt


České stopy v Izraeli NOVINKA!

Co má společného Izrael s Českem potažmo s dřívějším Československem? Kromě zásadní pomoci při obraně nově vzniklého Státu Izrael v roce 1948, také řadu památek na Čechy, Slováky a příslušníky dalších menšin z bývalého Československa, kteří pomáhali tento stát budovat a někteří z nich zde ještě dodnes žijí. Pojďte se s nimi setkat a podívat se na některá z míst, která jsou s naší zemí v Izraeli spojována.


Odjezd:    22.09.2019 (21:30)
Návrat:    29.09.2019 (21:30)
Počet nocí:    0
Ubytování:    1 × Tiberias
5 × Betlém

6 × * * *
Stravování:    6 × PolopenzeCena zájezdu vč. letenek:    20 890 Kč
Palivový příplatek:    0 Kč
Letecká taxa:    0 Kč
Vstupné, spropitné:
(platí se až v Izraeli a v USD)
   $120Celková cena zájezdu:    20 890 Kč + 120 USD
Poznávací / tématický zájezd Olive Tour

Cena zahrnuje:

- leteckou dopravu z Prahy do Tel Avivu a zpět včetně leteckých tax a poplatků

- dopravu po Izraeli moderním klimatizovaným autobusem

- 6x ubytování ve *** hotelu s polopenzí (snídaně, večeře)

- komplexní služby česky mluvícího vedoucího zájezdu

Cena nezahrnuje:

- spropitné a vstupné na navštívená místa dle programu – celkem 120 USD (platí se až v Izraeli)Doplňující informace

Tento poznávací zájezd navštíví mnoho dalších míst, která by turista v Izraeli neměl vynechat (Jeruzalém, Betlém, Haifa, Tiberias) ale i řadu méně známých, nicméně stejně zajímavých lokalit, připomínajících historii této země od starověku až po dnešní moderní stát Izrael. Kromě toho vysadíme strom v Českém lese v lesním masivu Yatir, uvidíme krásné přírodní scenérie a vykoupáme se ve Středozemním, Mrtvém a Galilejském moři. Nezapomenutelnou atmosféru Galilejského moře prožijeme také z paluby rybářských loděk, které jako by z oka vypadly těm na kterých se zde plavíval Ježíš a jeho učedníci. To vše pod vedením zkušeného průvodce a znalce Izraele, s ubytováním ve slušných hotelech a s pohodlným cestováním.


Program zájezdu
22.09.2019
(Neděle)
Odlet do Izraele

večerní sraz na letišti v Praze ve 21:30, odbavení, odlet do Izraele ve 23:50

23.09.2019
(Pondělí)
Přílet do Izraele, Jaffa, Cesarea, Haifa, Kibuc Masaryk, Tiberias

Přílet do Izraele v 04:35, po odbavení nás autobus odveze do Jaffy. Prohlídka ztichlého centra tohoto starověkého přístavního města při východu slunce je krásným zážitkem. Odtud vyrazíme směrem na sever k Cesareji Přímořské – starověkému městu které vybudoval král Herodes Veliký. Po prohlídce se osvěžíme koupáním ve Středozemním moři na přírodní pláži nedaleko starověkého aquaduktu.. Poté zamíříme dále na sever do přístavního města Haifa, kde dodnes žijí přistěhovalci z bývalého Československa. Podíváme se zde na Masarykovo náměstí a ukážeme si i bývalou pivnici s poetickým názvem Škola. Odtud přejedeme do kibucu Kfar Masaryk, který založili přistěhovalci z Československa a jejicch potomci zde ještě žijí. Navečer dorazíme do lázeňského města Tiberias, kde se ubytujeme, navečeříme a čeká nás zasloužený nocleh.

Ubytování: Tiberias ( * * *, Polopenze)
24.09.2019
(Úterý)
Galilejské moře a okolí, Masarykův les, přejezd na jih, Betlém

Po dobré snídani vyjedeme na horu Arbel, odkud je krásný výhled na Galilejské moře a daleké okolí. Následně se projedeme po Galilejském jezeře v dřevěné rybářské lodi a budeme mít možnost se osvěžit v místní příjemné vodě. Odpoledne se podíváme do Masarykova lesa v Galileji, který dnes rekultivují také čeští dobrovolníci a poté již zamíříme na jih do judského Betléma. Zde se ubytujeme, navečeříme a ulehneme ke spánku.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
25.09.2019
(Středa)
Ad Halom, Tel Aviv

Po snídani vyrazíme směrem na západ až k pobřeží Středozemního moře. Zde si v lokalitě Ad Halom připomeneme jeden z nejdůležitějších momentů války o nezávislost Izraele. Na tomto místě 4 stíhací letadla, dodaná těsně předtím z Československa, zastavila 29.5.1948 vítězný postup obrněné egyptské kolony směrem na nedaleký Tel Aviv a tím zachránila hlavní město nově vzniklého státu. Odtud přejedeme do Tel Avivu, navštívíme české velvyslanectví na Zeitlin 23 a podíváme se na místní Masarykovo náměstí. Setkáme se také s některými z Čechů, kteří sem přišli před 70 lety a dodnes si udrželi vynikající češtinu.V restauraci Malá Praha si třeba někdo dá pivo nebo nějakou vyhlášenou českou specialitu a ještě zbyde čas na vykoupání na příjemné městské pláži. Večer se vrátíme do Betléma k večeři a noclehu.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
26.09.2019
(Čtvrtek)
Mrtvé moře, Český les v Yatiru, Betlém

Po snídani vyrazíme k Mrtvému moři na nejníže položené místo na zemi. Mrtvé moře je unikátní nejen svojí polohou, ale i mimořádně slanou vodou, kde si přijdou na své zejména neplavci – nedá se v něm totiž potopit. Všichni si to budeme moci vyzkoušet na krásné pláži v letovisku Ein Bokek. Odtud zamíříme do největšího lesního komplexu Yatir, kde vysadíme strom v části zvané Český les, v místech, kde vysazují stromy i další návštěvníci z Česka. Navečer se vrátíme do Betléma, kde si prohlédneme místa spojená s narozením Ježíše Krista. Po návratu na hotel nás bude čekat dobrá večeře a zasloužený odpočinek.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
27.09.2019
(Pátek)
České stopy v Jeruzalémě

Po dobré snídani vyrazíme do Jeruzaléma. Podíváme se do nedávno otevřeného Českého domu v Jeruzalémě, projdeme se po Masarykově ulici a zastavíme se na kávu v Masarykově kavárně, která připomíná utajený pobyt TGM v tehdejší Palestině v roce 1927. Potom navštívíme nedalekou centrálu ICEJ - Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém, která sídlí shodou okolností ve vile, která kdysi bývala československou ambasádou v Jeruzalémě. Pravděpodobně budeme moci i pobesedovat s jedním z nejvyšších představitelů ICEJ, který pochází z Prahy. Odpoledne se podíváme na novou rozhlednu Sabra, kterou také navrhli, vystavěli a financovali Češi. Večer se vrátíme opět na hotel, kde si vychutnáme večeři a odpočinek po náročném dni.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
28.09.2019
(Sobota)
Jeruzalém – pamětihodnosti Starého města

Po snídani vyrazíme opět do Jeruzaléma – tentokrát na prohlídku významných pamětihodností hlavně Starého města, mezi kterými nebude samozřejmě chybět světoznámá Zeď nářků, hora Sion a mnoho dalších zajímavostí. Závěrečný večer strávíme večeří v beduínské restauraci a poté si již před spaním budeme balit na zítřejší odjezd.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
29.09.2019
(Neděle)
Yad VaShem, Tel Aviv, návrat do ČR

Snídaní se rozloučíme s naším hotelem a navštívíme známý památník holocaustu Yad VaShem, kde je řada odkazů i na naši zemi a její židovské i nežidovské obyvatele. Poté vyrazíme opět do Tel Avivu., kde bude možné utratit poslední šekely na vyhlášeném tržišti HaCarmel a třeba se i naposled vykoupat ve Středozemním moři. Okolo 14. hodiny přejedeme na letiště, kde nás bude čekat odbavovací proces, odlet do ČR v 18:25 hod. a přílet do Prahy ve 21:30 hod. místního času.


Přihláška a další informace

napsat emailem na zde uvedenou adresu nebo zavolat telefonem na některé z uvedených čísel, a následně Vám bude zaslána e–mailem nebo poštou Cestovní smlouva a Pokyny k přihlášení. Vyplněnou Cestovní smlouvu odeslat poštou a zároveň zaplatit zálohu 10.000,- Kč na účet uvedený v Pokynech. Při platbě je variabilním symbolem číslo zájezdu uvedené na smlouvě a specifickým symbolem rodné číslo plátce (slouží k identifikaci platby). Po zaregistrování platby dostanete potvrzenou kopii Cestovní smlouvy a další pokyny k zájezdu.Kontaktní osoby:
Zajíc Pavel(+420 722305735)
Haslinger Daniel(+420 721701166)

Kontaktní email:
Copyright Olive Tour s.r.o. 2019