Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Úvod
Zájezdy
Přednášky
Další nabídky
Před odletem
Encyklopedie
Blog
O nás
Odkazy
Kontakt


2020 Izrael - technologická velmoc (OBSAHOVĚ ZCELA MIMOŘÁDNÝ ZÁJEZD)

Tento mimořádný zájezd vám ukáže to nejzajímavější z izraelské energetiky, zemědělství a vodního hospodářství, na mnohá z těchto míst se běžný turista nemá šanci podívat. Nevynecháme ale ani řadu turistických zajímavostí, které by návštěvník Izraele neměl minout.


Odjezd:    19.03.2020 (21:30)
Návrat:    27.03.2020 (08:40)
Počet nocí:    0
Ubytování:    4 × Betlém
2 × Tiberias

6 × * * *
Stravování:    6 × PolopenzeCena zájezdu vč. letenek:    23 490 Kč
Palivový příplatek:    0 Kč
Letecká taxa:    0 Kč
Vstupné, spropitné:
(platí se až v Izraeli a v USD)
   $140Celková cena zájezdu:    23 490 Kč + 140 USD
Poznávací / tématický zájezd Olive Tour

Cena zahrnuje:

- leteckou dopravu z Prahy do Tel Avivu a zpět včetně leteckých tax a poplatků

- dopravu po Izraeli moderním klimatizovaným autobusem na všechna místa dle programu

- 6x ubytování ve *** hotelu s polopenzí

- komplexní služby česky mluvícího vedoucího zájezdu a místního průvodce

- plavbu lodí po Galilejském moři

Cena nezahrnuje:

- vstupné na exkurze a společně navštívená místa,spropitné (na hotelech, řidičům atd.). Celkem to činí 140 USD (platí se až v Izraeli)


Doplňující informace

Izrael je země, kde se snoubí starověká historie s nejmodernějšími technologiemi. Během posledních 70 let prochází tato země neuvěřitelnou proměnou - tam, kde byla vyprahlá poušť a chudé beduínské kmeny, se dnes vlní lány dozrávajícího obilí, olivové a datlové háje a vinice. Země, ohrožená suchem mnohem více než střední Evropa, dnes díky pokročilým zavlažovacím technologiím není závislá na dešťových srážkách a dokáže svoji půdu plně využít. V mnoha těchto oblastech je dnes Izrael absolutní světovou špičkou a je možné se od něj mnoho naučit.

Kromě slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také nadstandardní průvodcovský servis a množství nezapomenutelných zážitků za přijatelnou cenu.


Program zájezdu
19.03.2020
(Čtvrtek)
Odlet do Izraele

sraz všech účastníků je v 21:30 hod. v odletové hale SEVER TERMINÁL 1, odbavovací pult č. 171, vlastní odlet je ve 23:45 hod., dostatečný časový limit před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

20.03.2020
(Pátek)
Přílet, Jaffa, Jeruzalém, Wadi Quelt, Jericho, Kumrán, Mrtvé moře

přílet do Tel Avivu ve 04:35 místního času, ranní prohlídka centra staré Jaffy (biblického Joppe), Olivová hora – panoramatický výhled na Jeruzalém, překrásné údolí Wadi Quelt - vyhlídka na místo s extrémními klimatickými podmínkami, Nábí Músa – beduínská oáza v Judské poušti, Jericho – nejvýznamnější zemědělská oáza v Palestině, nejstarší a nejníže položené město na světě, Kumrán – místo nálezu svitků světoznámých svitků od Mrtvého moře, koupání v Mrtvém moři, přejezd do Betléma, ubytování, večeře, nocleh

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
21.03.2020
(Sobota)
Jeruzalém – město velkého Krále

snídaně, Jeruzalém – hora Sion – Caenaculum - místo Poslední večeře, Davidův hrob, židovská čtvrť Starého města - Cardo Maximus - vykopávky římské hlavní třídy, zbytky hradeb 3.800 let starých. Zeď nářků – nejsvětější místo židovství, Zahradní hrob, Damašská brána, arabská a křesťanská čtvrť starého Jeruzaléma, návrat na hotel, večeře, nocleh.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
22.03.2020
(Neděle)
Negevská poušť - Netafim, Ramat Negev, Ashalim

snídaně, Netafim – světový výrobce zavlažovacích technologií (9:30) a exkurze na jojobové farmě, Ashalim – Solar-Thermal Power Station – nejmodernější technologie získávání elektrické energie – tři různé pokusné solární elektrárny v centru negevské pouště – světové unikáty, návrat na hotel, večeře, nocleh

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
23.03.2020
(Pondělí)
Sorek, Tel Aviv, Betlém

snídaně, Sorek – obrovská odsolovací stanice na úpravu mořské vody, Tel Aviv - Igudan - nejmodernější recyklační stanice a úpravna odpadní vody, odpoledne Betlém - místo narození Ježíše Krista a přilehlý jeskynní systém, návrat na hotel, večeře, nocleh.

Ubytování: Betlém ( * * *, Polopenze)
24.03.2020
(Úterý)
kibuc Sde Eliahu, Gan HaShlosha, Maale Gilboa,Tamar B´Kfar, Tiberias

snídaně, odjezd na sever, exkurze ve Sde Eliahu – velmi úspěšný kibuc v údolí Jordánu – jeden z průkopníků nejmodernějších biotechnologií, přírodní rezervace Gan HaShlosha – koupání v místních jezírkách, kibuc Maale Gilboa a jejich elektrická farma, mošav (rodinná farma)Tamar B´Kfar – zajímavý příběh rodiny Schneidmannů spojený s pěstováním datlí, příjezd do Tiberias, ubytování, večeře, nocleh

Ubytování: Tiberias ( * * *, Polopenze)
25.03.2020
(Středa)
Sapir water station, Katzrin, Golanské výšiny, hora Bental

snídaně, exkurze v Sapir water station – čerpací stanice u Galilejského moře a národní rozvaděč vody – největší vodohospodářské dílo v Izraeli, Katzrin – exkurze ve vinařství Golan Hights, výjezd na Golanské výšiny, hora Bental – výhledy po Golanech a do Sýrie, návrat na hotel, večeře, nocleh

Ubytování: Tiberias ( * * *, Polopenze)
26.03.2020
(Čtvrtek)
Galilejské moře a okolí

snídaně, hora Arbel – nádherný výhled na Galilejské moře a okolí, Kafarnaum - dlouhodobé působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, Galilejské moře – koupání, odpoledne plavba po Galilejském jezeře v dřevěné replice rybářské lodi, navečer Magdala – pozůstatky starověkého městečka odkud pocházela známá Máří Magdaléna, závěrečný večer na břehu Galilejského moře, grilování, povídání atd...

27.03.2020
(Pátek)
Návrat do ČR

okolo půlnoci odjezd na letiště do Tel Avivu, odbavení, odlet do ČR v 05.35 hod. přílet do Prahy v 8:40 hod. místního času.

 


Přihláška a další informace

napsat emailem na uvedenou adresu nebo zavolat telefonem na uvedené číslo, a následně Vám bude zaslána e–mailem nebo poštou Cestovní smlouva a Pokyny k přihlášení. Vyplněnou Cestovní smlouvu odeslat poštou a zároveň zaplatit zálohu 10.000,- Kč na účet uvedený v Pokynech. Při platbě je variabilním symbolem číslo zájezdu uvedené na smlouvě a specifickým symbolem rodné číslo plátce (slouží k identifikaci platby). Po zaregistrování platby dostanete potvrzenou kopii Cestovní smlouvy a další pokyny k zájezdu.Kontaktní osoby:
Zajíc Pavel(+420 722305735)
Haslinger Daniel(+420 721701166)

Kontaktní email:
Copyright Olive Tour s.r.o. 2020