Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Úvod
Zájezdy
Přednášky
Další nabídky
Před odletem
Encyklopedie
Blog
O nás
Odkazy
Kontakt


lectures

 

Pro různé subjekty (kulturní střediska, školy, firmy, zájmové skupiny, farnosti atd.) nabízíme přednášky týkající se Izraele a problematiky Blízkého východu.
V současné době jsou v nabídce tyto přednášky:
 

1) Izrael – biblická země – základní přednáška o Izraeli doplněná promítáním fotografií z biblických a historických míst.
2) Izrael – jedna země-dvojí lid – přednáška shrnující izraelsko - palestinský konflikt v historických i současných souvislostech.
3) Izrael a Blízký východ – přednáška o geopolitickém významu Izraele a souvislostech s celosvětovou politickou situací
4) Izrael – země olývající mlékem a medem – přednáška o přírodním bohatství a krásách Izraele
5) Judaismus, křesťanství a islám - srovnání tří monoteistických náboženství, která považují Jeruzalém za své svaté město
6) Izrael – hodiny lidstva – přednáška o naplňování biblických proroctví v dnešním světě

7) Židovské svátky - stručné představení židovských svátků zasazených do kontextu celého kalendáře a vysvětlení jejich významu

8) Izrael znamená "Bůh bojuje" - Izrael je jediný stát světa, který má ve svém názvu boj a již od počátku své existence musí tvrdě bojovat o svoji existenci a o bezpečí svých občanů. Přednáška přibližuje okolnosti vzniku novodobého Izraele a historii válek, které ho provází až dodnes.

9) Blízký Východ, Turecko a Evropa- přednáška o aktuální situaci na Blízkém Východě, o vzniku a cílech Islámského státu, o rostoucích ambicích Turecka a jeho nebezpečí pro okolní státy i Evropu. Vysvětlení rizik, které přináší Evropě prudký nárůst migrace z BV a Afriky, upozornění na možný vývoj v budoucnosti

10) Nástup islámu - islám není pouze náboženství, ale také životní styl a především světonázor. Proč se v současné době přesouvá ze svých tradičních oblastí do sekularizované Evropy? Může ovládnout naši konzumní společnost, která již v Boha nevěří a náboženské otázky ji nezajímají? Co s sebou islám přináší? Jaké jsou vyhlídky západní Evropy a jaké vyhlídky máme my v České republice?  Na všechny tyto a mnoho dalších otázek hledáme odpovědi právě v této přednášce.

Všechny přednášky jsou doplněny obrazovou a grafickou prezentací.

 

Máte-li o některou z přednášek zájem, rádi přijedeme. Napište nám nebo zavolejte na email nebo telefony uvedené v sekci Kontakty.
 

Copyright Olive Tour s.r.o. 2019